Menu Zamknij

Sauna na podczerwień – czy to zdrowe?

Każdy rodzaj saun ma swój własny wachlarz właściwości mających wpływ na nasze zdrowie. Choć tradycja często ma więcej plusów niż wykorzystanie nowoczesnych technologii, w tym przypadku jest inaczej. Sauna infrared, czyli inaczej sauna na podczerwień ma mnóstwo zalet, być może nawet więcej, niż te tradycyjne. Lekarze nie stronią od polecania tego rodzaju saun, gdyż lista przeciwwskazań jest zdecydowanie krótsza, niż pozytywnych właściwości.

Jakie są zalety sauny infrared?

Działanie sauny na podczerwień może być idealnym dodatkiem do diety i treningu dla osób, które chcą zrzucić parę kilogramów. Podczas sesji neutralizowany jest poziom cholesterolu, co przekłada się na przyspieszenie przemiany materii i szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Sauna infrared wpływa też na nasz wygląd oczyszczając organizm z licznych toksyn. Dzięki niej możemy pozbyć się cellulitu, trądziku, a nasza skóra będzie jędrna i w zdrowym kolorze. Temperatura sauny poprawi również pracę układu krążenia, odpowiednio dotleni organizm i doda nam sporo energii. Nie należy zapomnieć o tych, których styl życia związany jest ze stresem. Będzie to dla nich niesamowite odprężenie i zasłużona chwila relaksu.

Co ze schorzeniami i chorobami przewlekłymi?

Badania wykazały, że sauny na podczerwień mogą mieć wpływ na zmniejszenie skutków choroby. Zaleca się korzystanie z nich osobą chorującym na cukrzycę, wszelkiego rodzaju alergie, migreny czy problemy z ciśnieniem. Sauny te wykazały również pozytywne skutki w zwalczaniu przeziębień. Są jednak sytuacje, w których nie powinniśmy korzystać z sauny infrared. Zrezygnować z sesji powinny osoby zmagające się z chorobą Parkinsona, stwardnieniem rozsianym, hemofilią czy złośliwymi nowotworami. Sauny na podczerwień nie będą odpowiednie również dla kobiet w ciąży lub osób, które niedawno poddały się wszelakim zabiegom chirurgicznym.