Menu Zamknij

Sauna plus koloroterapia

Koloroterapia znana już była od dawna i wywodzi się ze starożytności. Pomagała ona w walce z różnymi chorobami za pomocą kolorów.
W dzisiejszych czasach koloroteria również jest stosowana i wspomaga medycynę konwencjonalną na leczenie wielu dolegliwości i schorzeń.
Każdy kolor ma inne działanie gdyż emituje określoną częstotliwość drgań tak jak nasze komórki.
Najczęściej używanymi kolorami są zielony, czerwony, fioletowy, pomarańczowy, niebieski i żółty.
Żółty np. pomaga w przemęczeniu, stresie, podnosi samoocenę. Działa dobrze w przypadku cukrzycy, niestrawności, dolegliwościach żołądkowych.
Czerwony wpływa na krążenie, wzmaga apetyt, pomaga w dolegliwościach skórnych. Dobry jest np. przy leczeniu anemii.
Niebieski to kolor wyciszenia. Pomaga na przeziębienie, łagodzi stany zapalne, obniża gorączkę.
Pomarańczowy natomiast nastraja optymizmem i radością. Dobrze wpływa na układ trawienny, choroby jelit i trzustki.
Fioletowy to kolor dla cierpiących na ciągłe bóle głowy i stres. Przywraca harmonię ducha i ciała. Zielony również pomaga na bóle głowy, poprawia nastrój. Wspomaga przemianę materii, reguluje krążenie i pracę serca.

Kolory pomagają również w pielęgnacji urody. Zielony koi podrażnioną skórę, czerwony pomaga na zmarszczki, niebieski działa antybakteryjnie (pomaga w trądziku).

Osobom zdrowym koloroterapia pomaga obniżyć poziom stresu, zregenerować siły witalne oraz wzmocnić system immunologiczny organizmu i odporność na infekcje. Jeśli planujesz budowę sauny koniecznie pomyśl o zastosowaniu zestawu do kolorotarapii. Może to być zestaw kolorotarapii NIECO o pięknych neonowych i wyrazistych barwach.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.