Menu Zamknij

Piec na pellet

Piece na pellet wyposażone są palnik palletowy który jest samoczyszczący, posiada zapalarkę i obracająca sie komorę spalania. Piec na pellet to nowoczesne rozwiązanie grzewcze, które zyskuje na popularności dzięki swoim licznych zaletom. Pellety są ekologicznym paliwem, produkowanym z odpadów drzewnych, takich jak trociny czy wióry, co sprawia, że są zarówno przyjazne dla środowiska, jak i ekonomiczne. Pellet jest paliwem odnawialnym i w dużym stopniu neutralnym dla środowiska. Spalanie pelletu generuje znacznie mniej szkodliwych emisji niż tradycyjne paliwa kopalne, takie jak węgiel czy olej opałowy. Dzięki temu przyczynia się do redukcji smogu i poprawy jakości powietrza. Piec na węgiel

Piec na pellet charakteryzuje się wysoką sprawnością, co oznacza, że większość energii zawartej w paliwie jest przekształcana na ciepło. To przekłada się na mniejsze zużycie paliwa i niższe koszty ogrzewania w porównaniu do tradycyjnych metod. Wiele nowoczesnych pieców na pellet jest wyposażonych w automatyczne systemy podawania paliwa i regulacji pracy, co minimalizuje konieczność manualnej obsługi urządzenia. Dzięki temu piec na pellet może pracować przez długi czas bez konieczności interwencji, co jest wygodne dla użytkowników.

Dostepne są zbiorniki na paliwo do 500 l poj. wynnik pionowy do bardzo spora wielkość ogranego powietrza. Piec na pellet

Piec na węgiel i drewno zasypowy. Mozna w nim palić praktycznie wszyskich co przejdzie przed drzwiczki pieca zasypowego. Piece na węgiel są bardzo wydajne i łatwe w obsłudze. Firma KOTREM zapewnia fachowe doradztwo, sprzedaz pieców, montaz pieca, serwis gwarancyjny pieców na drewno i węgiel. Piec na węgiel i drewno to tradycyjne źródło ciepła, które przez wiele lat stanowiło podstawę ogrzewania domów. Chociaż nowoczesne technologie grzewcze, takie jak pompy ciepła czy piece na pellet, zyskują na popularności, wiele osób wciąż decyduje się na ogrzewanie węglem i drewnem.

Dla wielu osób główną zaletą pieca na węgiel i drewno są relatywnie niskie koszty eksploatacji. Węgiel i drewno, szczególnie jeśli są pozyskiwane lokalnie, mogą być tańsze od elektryczności czy gazu, co sprawia, że są atrakcyjną opcją dla osób szukających ekonomicznych rozwiązań grzewczych. Korzystanie z pieca na węgiel i drewno pozwala na większą niezależność od zewnętrznych dostawców energii. W sytuacji, gdy dostęp do gazu czy elektryczności jest utrudniony lub niemożliwy, ogrzewanie domu przy użyciu węgla i drewna staje się niezawodną alternatywą. Dla wielu osób ogrzewanie domu przy użyciu drewna jest również kwestią tradycji i stworzenia wyjątkowej atmosfery. Płomienie w kominku czy piecu dodają wnętrzom ciepła i przytulności, a zapach palonego drewna jest dla wielu nieodłącznym elementem domowego ogniska.