Menu Zamknij

Balia ogrodowa zamiast basenu – czy warto?

Odprężenie niczym w tatrzańskich termach i skandynawski klimat w Twoim własnym ogrodzie? To możliwe! Czy warto zdecydować się na balię ogrodową?

Czym wyróżnia się balia ogrodowa?

Balia ogrodowa to uniwersalne urządzenie, z którego możesz korzystać o każdej porze roku. Sprawdzi się w długie, letnie wieczory jak i na zimową, ciepłą kąpiel w towarzystwie śniegu. To od nas zależy jaką temperaturę będzie miała woda. Taka kąpiel może nas świetnie rozgrzać jak i ochłodzić kiedy tego potrzebujemy.

Korzystanie z balii zimową porą znakomicie poprawia pracę naszego układu odpornościowego. Z pewnością sprawi, że pozbędziemy się z organizmu licznych toksyn, a nasze samopoczucie zdecydowanie się polepszy. Niewątpliwie unikniemy licznych przeziębień i będziemy mogli cieszyć się zdrowym i pełnym energii organizmem.

Latem natomiast, balia zapewni nam niesamowite odprężenie. Korzystanie z niej z pewnością wpłynie na nasz układ krążenia, pracę serca i ustabilizuje problemy z ciśnieniem. Badania wykazały również jej niesamowity, leczniczy wpływ na bóle kręgosłupa czy wszelkiego rodzaju nerwobóle. W wyniku częstych kąpieli pozbędziemy się także cellulitu i wspomożemy naszą przemianę materii, co korzystnie wpłynie na chęć utraty kilogramów.

Balia czy basen?

Bez wątpienia zwykły basen ogrodowy nie przyniesie nam tyle korzyści co balia ogrodowa. Oprócz niesamowitego wpływu na nasze zdrowie, balia stanowi wyjątkowy element naszego ogrodu, który nadaje mu skandynawskiego klimatu. Drewno idealnie współgra z otaczającą zielenią. Oprócz tego, balia będzie niewątpliwie wspaniałą atrakcją dla naszych gości, a każda chwila spędzona we własnym ogrodzie stanie się niezapomniana! Z balii korzystać może kilka osób, ale równie dobrze sprawdzi się na romantyczny wieczór we dwoje. Kąpiel w otoczeniu drewna i przyrody to najlepszy relaks jaki możemy sobie zapewnić po ciężkim dniu.