Menu Zamknij

Jaki wpływ na nasz organizm ma hydromasaż?

Hydroterapia lub inaczej – wodolecznictwo było praktykowane już w starożytnym Rzymie. Już wtedy powszechnie znane były odprężające i zdrowotne zalety wody. Dziś wiemy o niej jeszcze więcej i wykorzystujemy ją w jak najlepszy sposób. Wanny z hydromasażem to jeden z nich. Jaki wpływ na nasz organizm może mieć hydromasaż?

Na co wpływa hydromasaż?

Wanny z hydromasażem będą świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy mają problemy z układem krążenia. Taka kąpiel wyrównuje ciśnienie krwi i w znaczny sposób poprawia nasze krążenie. Dodatkowo sesja w wannie z hydromasażem pozytywnie wpłynie na nasz układ oddechowy. Po wyjściu z kąpieli natychmiast poczujemy, że możemy łatwiej i głębiej oddychać. Hydromasaż to również sposób na wsparcie odchudzania, ponieważ znacznie pobudza układ trawienny. Nie wolno zapomnieć również o ogromnym odprężeniu i wyciszeniu jakie przyniesie nam kąpiel w wannie z hydromasażem. Napięcie mięśni zmniejszy się, nasz układ nerwowy zostanie wyciszony, a my będziemy mogli spokojnie i głęboko zasnąć.

Rehabilitacja w wannie z hydromasażem

Relaksacyjne i zdrowotne właściwości są wykorzystywane również podczas rehabilitacji. Udowodniono, że sesja w wannie z hydromasażem – oprócz właściwości uspokajających i wyciszającej – może mieć właściwości przeciwbólowe. Masaże wodne mogą znacznie złagodzić bóle stawów, mięśni czy głowy. Oprócz tego korzystnie wpływają na naszą skórę. Po kilku zabiegach oznaki zmęczenia na naszej twarzy będą zdecydowanie mniej widoczne.