Menu Zamknij

Peeling w saunie

Istnieje wiele sposobów dobrego zagospodarowania czasu spędzonego w saunie. Sesja relaksacyjna wcale nie musi polegać jedynie na biernym wypoczynku (choć oczywiście może). Jest wiele możliwości, dzięki którym możemy urozmaicić naszą wizytę w saunie i jeszcze bardziej dopełnić naszą chwilę relaksu i pielęgnacji. Jedną z nich jest peeling wykonywany podczas sesji. Jak wykonać peeling w saunie?

Czym jest peeling?

Stosowanie peelingu ma niezwykle pozytywny wpływ przede wszystkim na naszą skórę. Powoduje on złuszczanie się naskórka, a co za tym idzie usunięcie jego zniszczonej, martwej warstwy. Dzięki temu pobudzają się nowe komórki, a nasza skóra jest gładka i odnowiona.

Jak stosować peeling w saunie?

Peeling rozpoczynamy od stóp i nakładamy na całe ciało w kierunku dosercowym. Omijamy okolice oczu, miejsc intymnych i miejsca, w których pojawiły się jakieś podrażnienia czy zadrapania. Warto w miejscu, w którym wykonujemy peeling rozłożyć ręcznik, który ochroni drewno przed działaniem peelingu.

Domowe sposoby na peeling

W internecie znajdziemy mnóstwo przepisów na peelingi, które możemy wykonać samodzielnie. Podstawą jest wybór bazy peelingującej – może być to cukier, sól lub nawet kawowe fusy. Mieszamy je z olejkiem, oliwką lub ulubionym kremem. Możemy wzmocnić aromat poprzez dodanie olejku eterycznego lub soku z owoców.