Menu Zamknij

Jak przygotować się do sesji w saunie?

Decydując się na sesję w saunie z pewnością znamy już wszystkie jej pozytywne aspekty. Ma ona niezwykle dobry wpływ na cały nasz organizm. Jednak aby wizyta w saunie przebiegła jak należy musimy pamiętać o kilku ważnych aspektach. Jak przygotować się do sesji w saunie?

Przede wszystkim wygospodarujmy sobie czas. Sauna ma być dla nas relaksem, nie może być odwiedzana przez nas w pośpiechu. Do sauny nie wchodzimy też bardzo najedzeni. Zrezygnujmy z ciężkich posiłków na co najmniej 2 godziny przed sesją. Przed wejściem nasze ciało powinno być dokładnie umyte i wysuszone. Jeżeli mamy zimne stopy ogrzejmy je w ciepłej wodzie. Zdejmijmy całą biżuterie i odzież. Do sauny wchodzimy tylko w ręczniku.

Kiedy będziesz już w saunie podłóż ręcznik pod każdą część ciała, która mogłaby stykać z drewnem. Nie przebywaj w saunie dłużej niż 15 minut. Po wyjściu z sauny weź zimny prysznic. Pamiętaj jednak aby schładzać ciało stopniowo zaczynając od części ciała najbardziej oddalonych od ciała. Na samym końcu schładzaj głowę i kark. Nie wykonuj żadnych prac fizycznych, zrelaksuj się i pij dużo wody.