Menu Zamknij

Jak korzystać z domowego jacuzzi?

Jacuzzi ma ogromny wpływ na łagodzenie codzienny stresów i napięć. Doskonale rozluźnia mięśnie i wprowadza nas w błogi stan. Jacuzzi może nawet złagodzić ból. Jednak, aby wszystkie pozytywne efekty korzystania z jacuzzi mogły się pojawić, musimy poznać zasady poprawnego korzystania.

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z jacuzzi, powinieneś korzystać z niego maksymalnie 20 minut bez przerwy. Kiedy po jakimś czasie organizm się przyzwyczai, możliwe będzie korzystanie przez nawet 30 minut. Dzieci powinny kąpać się w temperaturze wynoszącej maksymalnie 35 stopni. Cieplejsza woda będzie odpowiednia dla dorosłych, przed snem, natomiast o poranku, w ramach orzeźwienia, lepiej wybrać temperaturę wynoszącą ok. 30 stopni.

Nie powinniśmy korzystać z domowego jacuzzi jeśli cierpimy na hemofilię czy schorzenia nerek. Choroby układu krążenia, cukrzyca czy infekcje układu moczowego również są przeciwskazaniem. Nie zaleca się korzystania z jacuzzi również kobietom w czasie miesiączki. Kobiety w ciąży mogą korzystać z jacuzzi jedynie w II trymestrze.