Menu Zamknij

Korzystasz z sauny? Pamiętaj o nawodnieniu!

Odpowiednie nawodnienie organizmu to jedna z podstawowych rzeczy, o których powinniśmy pamiętać na co dzień. Częste picie wody to same plusy dla naszego ciała. Jednak nawodnienie jest jeszcze ważniejsze kiedy korzystamy z sauny. Nie możemy pozwolić, aby odwodnienie zaprzepaściło wszystkie korzyści płynące z sesji w saunie.

Choć wizyta w saunie ma na nasz organizm niezwykle pozytywny wpływ, taka sesja dość mocno odwadnia nasz organizm. Wraz z dużą ilością potu wypłukują się z naszego organizmu cenne minerały i inne niezbędne substancję. Aby temu zapobiec korzystając z sauny musimy pamiętać o wypiciu odpowiedniej ilości wody. Unikniemy w ten sposób odwodnienia organizmu, nie utracimy soli mineralnych i będziemy mogli w pełni cieszyć się korzyściami płynącymi z korzystania z sauny.

Odpowiednie nawodnienie zapewni ci częste picie małych ilości wody. Nasz organizm może przyswoić tylko pewną dawkę wody naraz, więc picie dużych ilości w jednym momencie, nie sprawi, że będziesz lepiej nawodniony. Niestety słodkie napoje nie pomogą w nawadnianiu. Jedynym słusznym wyborem będzie tutaj woda. Jeżeli nie przepadasz za piciem zwykłej wody, możesz dodać do niej cytrynę lub inne ulubione owoce. Pamiętaj, aby woda nie była zimna. Nie chcemy ochłodzić organizmu, a jedynie nawodnić.