Menu Zamknij

Jak dobrać olejek eteryczny do rodzaju sauny?

Nasze nerwy węchowe są nieodłącznie związane z naszym mózgiem, a więc to czego zapach odczuwamy, może mieć wpływ na nasze samopoczucie. Sygnały wysyłane do naszego umysłu mają wpływ na emocje czy nawet pamięć. Dzięki temu niektóre zapachy mogą kojarzyć nam się z jakimś pozytywnym wydarzeniem z naszego życia. Jakie olejki eteryczne najbardziej nas zrelaksują, i które z nich najlepiej zabrać do sauny?

Przyjemne zapachy mogą spotęgować relaks i rozluźnienie, którego możemy doznać w saunie. Jednak w zależności od rodzaju sauny sprawdzą się inne olejki zapachowe :

  • W saunie suchej zdecydowanie lepiej sprawdzą się olejki o słodkim, owocowym zapachu. Idealne będą również te o zapachu kwiatowym czy leśnym. Odpowiedni będzie np. olejek sosnowy czy lawendowy
  • Do sauny parowej olejki korzenne i ziołowe takie chociażby jak olejek rozmarynowy

Pamiętaj aby stosować tylko rozcieńczone olejki eteryczne. Dodawaj kroplę olejku do 100ml wody, aby uzyskać delikatny zapach, który nie będzie cię rozpraszał, a jedynie odpowiedni relaksował. Zbyt duże stężenie olejku może spowodować nawet zaczerwienienie i pieczenie oczu. Pamiętaj aby nie mieszać ze sobą więcej niż 5 olejków eterycznych oraz o tym, aby przy łączeniu dobierać odpowiednio pasujące do siebie zapachy.

Wizyta w saunie w towarzystwie olejków zapachowych przyniesie mnóstwo korzyści. Napięcie mięśniowe zmniejszy się, a nasze krążenie nabierze tempa. Pozbędziemy się zbędnego stresu i zmęczenia. Taka sesja przyniesie nam ulgę podczas migreny i pomoże w leczeniu schorzeń dróg oddechowych. Zdecydowanie ułatwi też zasypianie.