Menu Zamknij

Wpływ sauny na odchudzanie

Za tobą jest już postanowienie – czas zrzucić zbędne kilogramy! Teraz czas na działanie. Wszędzie szukasz informacji na temat tego w jaki sposób przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej. Przygotowania do zmian trwają w najlepsze? W takim razie to dobry moment na poznanie pozytywnego wpływu sauny na odchudzanie.

Jak sauna wpływa na utratę kilogramów?

Wyobraź sobie, że wchodzisz do sauny i wychodzisz z niej z figurą marzeń! Niestety nie działa to w ten sposób. Aby uzyskać pożądaną figurę i zrzucić kilogramy potrzebna jest odpowiednia dieta i ćwiczenia. Sama sauna na niewiele tu się zda. Może być jednak niezwykle pomocnym dodatkiem do planu treningowego i dietetycznego. Właściwości przyspieszające odchudzanie ukażą się jednak jedynie przy regularnym korzystaniu z sauny. 15-minutowa wizyta w saunie może sprawić, że spalisz nawet do 100 kcal!

dietetyk Częstochowa
dietetyk Częstochowa

Sauna na podczerwień ma ogromny wpływ na pobudzenie naszego metabolizmu, a to jest niezwykle ważne podczas odchudzania. Sauna fińska mocno przyspieszy wydzielanie potu razem, z którym z naszego organizmu wydobywać się będą niewielkie cząsteczki tłuszczu. Oprócz tego warto pamiętać o wielu innych zaletach korzystania z saun. Ich pozytywny wpływ na nasze zdrowie widocznie polepszy efekty naszych ćwiczeń i diet.