Menu Zamknij

Sauna infrared i jej liczne zalety

Istnieje wiele typów saun, a każda z nich ma swoje własne, charakterystyczne cechy. Każdy rodzaj saun ma swój własny wachlarz właściwości mających wpływ na nasze zdrowie i urodę. Sauna infrared, czyli inaczej sauna na podczerwień ma mnóstwo zalet, być może nawet więcej, niż te tradycyjne. Lekarze nie stronią od polecania tego rodzaju saun, nie tylko w ramach relaksu, ale również dla walki ze schorzeniami.

Jakie są zalety sauny infrared? Działanie sauny na podczerwień może być idealnym dodatkiem do diety i treningu dla osób, które chcą zrzucić kilka kilogramów. Podczas sesji neutralizowany jest poziom cholesterolu, co przekłada się na przyspieszenie przemiany materii i szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Sauna infrared wpływa też na nasz wygląd oczyszczając organizm z licznych toksyn.

Dzięki niej możemy pozbyć się cellulitu, trądziku, a nasza skóra będzie jędrna i w zdrowym kolorze. Temperatura sauny poprawi również pracę układu krążenia, odpowiednio dotleni organizm i doda nam sporo energii. Nie należy zapomnieć o tych, których styl życia związany jest ze stresem. Będzie to dla nich niesamowite odprężenie i zasłużona chwila relaksu.