Menu Zamknij

Jak korzystać z domowej wanny SPA?

Posiadanie wanny SPA w domu to z pewnością ogromna ulga dla naszego umysłu i organizmu. Jacuzzi doskonale rozluźnia mięśnie i wprowadza nas w błogi stan po ciężkim dniu. Korzystanie z wanny SPA może przynieść dobre efekty tylko jeśli korzystamy z niej w odpowiedni sposób.

Ważny jest przede wszystkim czas. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z jacuzzi, powinieneś korzystać z niego maksymalnie 20 minut bez przerwy. Kiedy po jakimś czasie organizm się przyzwyczai, możliwe będzie korzystanie przez nawet 30 minut. Dzieci powinny kąpać się w temperaturze wynoszącej maksymalnie 35 stopni. Cieplejsza woda będzie odpowiednia dla dorosłych, przed snem, natomiast o poranku, w ramach orzeźwienia, lepiej wybrać temperaturę wynoszącą ok. 30 stopni.

Korzystać z domowego jacuzzi nie powinniśmy jeśli cierpimy na hemofilię czy schorzenia nerek. Choroby układu krążenia, cukrzyca czy infekcje układu moczowego również są przeciwskazaniem. Nie zaleca się korzystania z jacuzzi również kobietom w czasie miesiączki. Kobiety w ciąży mogą korzystać z jacuzzi jedynie w II trymestrze.