Menu Zamknij

Czy saunowanie nawilża naszą skórę?

Saunowanie jest popularną formą relaksu i ma liczne korzyści zdrowotne, ale czy rzeczywiście nawilża skórę? Mimo że pocenie się w saunie może wydawać się korzystne dla skóry, to faktycznie efekty mogą być odmienne.

Wysoka temperatura i para wodna w saunie powodują intensywne pocenie się, co jest naturalnym procesem chłodzenia organizmu. Podczas tego procesu ciało traci dużo wody, co może prowadzić do odwodnienia, również skóry. Dlatego po wyjściu z sauny skóra często może wydawać się sucha i napięta.

Aby zapobiec wysuszeniu skóry po saunie, kluczowe jest odpowiednie nawodnienie. Picie dużej ilości wody przed i po seansie w saunie pomoże zrównoważyć utratę płynów. Dodatkowo, stosowanie nawilżających balsamów lub olejków po saunowaniu może pomóc w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry.

Podsumowując, choć saunowanie ma wiele zalet, niekoniecznie bezpośrednio nawilża skórę. Aby utrzymać zdrowy, nawilżony stan skóry, ważne jest odpowiednie nawadnianie organizmu i pielęgnacja skóry po wyjściu z sauny.