Menu Zamknij

Codzienna, domowa pielęgnacja

Aby nasza skóra mogła wyglądać pięknie każdego dnia, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja. Inaczej powinna wyglądać na naszej twarzy i inaczej na reszcie ciała. Jakie kosmetyki będą nam potrzebne na co dzień i jak powinnyśmy wykonywać naszą pielęgnację?

Pielęgnacja twarzy

Nasza twarz wymaga od nas nieco więcej uwagi niż reszta ciała. Kilkuetapową pielęgnację warto wykonywać co najmniej raz dziennie, a najlepiej rano i wieczorem. Każdą pielęgnację należy rozpocząć oczywiście od dokładnego zmycia makijażu i umyciu twarzy. Co kilka dni warto wykonywać peeling, który złuszczy martwy naskórek i zapobiegnie gromadzeniu się łoju gruczołowego, co zapobiegnie występowaniu trądziku i innych niedoskonałości. Kolejnym etapem będzie użycie toniku, który wyrówna Ph skóry. Na koniec ważne jest by użyć kremu nawilżającego. W ciągu dnia zaleca się używanie kremu z filtrem SPF nie tylko w słoneczne dni. Zapobiegnie do niedoskonałościom, chorobom skóry i powstawaniu zmarszczek w przyszłości.

Pielęgnacja ciała

Pielęgnacja reszty ciała nie jest już tak wymagająca jak ta dotycząca naszej twarzy. Po dokładnym umyciu ciała, również możemy co kilka dni zastosować peeling. Zrobimy to z pomocą specjalnych kremów z drobinkami, domowych peelingów czy specjalnych szczotek lub rękawic do tego przeznaczonych. Konieczne jest również nawilżenie kremem lub oliwką.

pielęgnacja, pielęgnacja ciała, pielęgnacja twarzy, nawilżenie, peeling, spf