Menu Zamknij

Sauna na chore zatoki

Zanim zaczniemy się leczyć różnymi specyfikami (antybiotykami), które nie zawsze pomagają spróbujmy paru seansów w saunie. Na pewno będzie to zdrowsze wyjście, a katar i ból głowy przy pochylaniu zniknie.

Problemy z zatokami są bardzo powszechne i uciążliwe, u większości ludzi nasilają się w zimnych porach roku – sprzyjają im infekcje górnych dróg oddechowych, alergie, astma i podatność anatomiczna. Do tego bardzo często występuje ból głowy, zatkany nos i przez to również problemy ze snem.
Jak przywrócić zdrowie naszym zatokom?
Pobyt w saunie po pierwsze rozgrzeje organizm, wysoka temperatura pozwoli odblokować nos. Dodatkowo można zastosować aromaterapię co przyspieszy leczenie. Wystarczy odrobina olejków zapachowych i od razu będzie nam się przyjemniej oddychało.
Pamiętajmy również, że regularne korzystanie z sauny co zostało udowodnione naukowo pobudza nasz układ odpornościowy do większej aktywności.
Październik to najlepszy monet na rozpoczęcie terapii saunowej, kiedy to zaczyna się okres katarów i infekcji. Najlepiej jeśli mamy możliwość korzystania z sauny przez cały rok. Idealnym wyjściem jest więc prywatna sauna w domu z której będziemy mogli korzystać kiedy tylko będziemy mieli ochotę.


Jeśli chcesz mieć swoją saunę skontaktuj się z nami: +48 34 327 07 07