Menu Zamknij

Peeling w saunie – jakie przyniesie efekty?

Nie od dziś wiadomo, że świadoma pielęgnacja wykonywana codziennie może przynieść wspaniałe efekty.

Odpowiednio dobrane kosmetyki i wiedza na temat rodzaju naszej cery może znacząco poprawić jej wygląd. Jednym z zabiegów, który może uatrakcyjnić nasze ciało jest peeling. Okazuje się, że wykonywany w saunie może przynieść jeszcze lepsze efekty.

W jaki sposób działa peeling? Przede wszystkim złuszcza martwy naskórek, a to sprawia, że nasza skóra pozostaje odnowiona i bardziej jędrna. W ten sposób również bardzo dokładnie oczyszczamy skórę. To wspaniałe rozwiązanie dla tych, którzy mają problem z trądzikiem. Należy jednak pamiętać, aby nie wykonywać peelingu codziennie, a co 2-3 dni. Codziennie wykonywanie mogłoby nadmiernie podrażnić naszą skórę.

Peeling pozwala również uporać się z czerwonymi krostkami po depilacji, które najczęściej pojawiają się w okolicach intymnych lub na nogach. Regularne wykonywanie masażu peelingiem przed goleniem może pomóc nam wyeliminować ten problem. Badania wykazały, że wykonanie peelingu w saunie może zwiększyć jego efektywność. Wysoka temperatura sprawi, że skóra zostanie dogłębnie oczyszczona, a my będziemy w pełni zrelaksowani.