Menu Zamknij

Osoby starsze, a korzystanie z sauny

Nie od dziś wiemy, że sauna może w bardzo pozytywny sposób wpłynąć na nasze ciało nie tylko na zewnątrz, ale również od wewnątrz. Oprócz tego zapewnia nam odpoczynek i relaks idealny dla regeneracji naszego umysłu i działający jak miód na naszą duszę. Mogłoby się zatem wydawać, że sauna to wynalazek wręcz idealny dla seniorów. Nie jest tak jednak w każdym przypadku.

Najistotniejszym etapem przygotowań osoby starszej do wizyty w saunie jest rzecz jasna konsultacja z lekarzem. Niektóre z chorób czy schorzeń mogą zadecydować o tym, że niestety zmuszeni będziemy zrezygnować z wizyty w saunie. Przeciwskazaniem są przede wszystkim choroby związane z pracą serca, tarczycy czy ciśnieniem. Schorzenia związane z układem krążenia również eliminują saunę spośród miejsc, w których moglibyśmy się zrelaksować.

Jeżeli jednak lekarz zezwala na wizytę w saunie, a żadne choroby nie stoją nam na drodze możemy wkrótce cieszyć się pozytywami jakie płyną z sesji w saunie. Nasze samopoczucie polepszy się, układ oddechowy zostanie oczyszczony i zadziała sprawniej. Oprócz tego zrelaksujemy się i zresetujemy nasz umysł.

starsze osoby w saunie