Menu Zamknij

Jak odpowiednio nawilżać skórę?

Dobrze nawilżona skóra to podstawa dla naszego świeżego i czystego wyglądu. Sucha skóra jest bardziej podatna na podrażnienia, procesy starzenia i nie wygląda dobrze. Również po sesjach w saunie ( a nawet przede wszystkim) przydatne będzie odpowiednie nawilżenie. Jak zadbać o nawilżenie naszej skóry?

Bez wątpienia najważniejszym i najbardziej skutecznym sposobem na nawilżenie skóry jest nawilżenie jej od środka. Żaden produkt i żaden sposób nie będzie tak skuteczny jak zwyczajne picie odpowiedniej ilości wody. Choć może wydawać się to niemożliwe, skutki picia większych ilości wody będą widoczne bardzo szybko, nie tylko w wyglądzie naszej skóry, ale również w naszym samopoczuciu. Częste bóle głowy, senność, spadek sił mogą być powodowane właśnie zbyt małą ilością wypijanej wody.

Jeśli jesteśmy pewni, że ilość wypijanej przez nas wody jest odpowiednia, możemy jedynie wspomóc nasz organizm i jeszcze bardziej nawilżyć naszą skórę od zewnątrz. Wybierając kosmetyki nawilżające, zwróćmy uwagę na to, aby zawierały one w swoim składzie naturalne, nawilżające składniki. Są to między innymi : miód, aloes, gliceryna, masła pochodzenia roślinnego, lanolina, oleje roślinne itp.