Menu Zamknij

Czy sauna może wyleczyć przeziębienie?

Wiemy już doskonale o tym, jakie cuda może zdziałać sauna w zdrowym organizmie. Poprawa krążenia, relaks, rozluźnienie mięśni to jedne z wielu zalet korzystania z sauny. Kilka razy słyszeliście jednak zapewne opinie także o tym, że sauna może pomóc w walce z przeziębieniem. Czy to prawda?

Gorączka, czyli nadmiernie wysoka temperatura ciała, która towarzyszy chorobie znacznie hamuje nasze dobre samopoczucie i osłabia nasz organizm. W związku z tym gorące powietrze, z którym mamy do czynienia w saunie może niestety tylko i wyłącznie spotęgować te objawy. Korzystanie z sauny w przypadku podwyższonej temperatury ciała może jedynie pogorszyć nasze samopoczucie, prowadzić do bólów głowy, a nawet omdleń.

Nie oznacza to jednak, że saunie nie może mieć żadnego wpływu na naszą odporność i zdrowie. Będzie ona dobrym wyborem, kiedy czujemy, że przeziębienie dopiero nadchodzi. Wysoka temperatura sauny może być w stanie zwalczyć nadchodzące objawy wywołując sztuczną gorączkę. Dzięki temu możemy zahamować przeziębienie lub co najmniej wyciszyć jego objawy.